Painepesuri KRÄNZLE HD 10/122 TS QC
Pikaliittimillä varustettu, erinomainen pesuri vaativaan käyttöön. Useitten pesuritestien priimus. Taattua saksalaista laatua.
Valitse haluamasi vaihtoehto:
739,90 €
824,90 €
929,90 €
Ostaneiden Asiakkaiden Kommentit
4.6
110 arvostelun perusteella- Oikein hyvä painepesuri, hyvin likaisille koneille sais olla vielä tehokkaampi. Lisävarusteet ja pesuaineet toimiviaVesa L 15.10.2026
0
0
- Vaimon kommentti ”ompas pieni pesuri” mut vähä aikaa kokeiltuaan, tämähän on tehokas! 🙂Petri H 29.8.2026
0
0
- Eipä tule meille tämän jälkee keltaisia pesureita. Tuote on varmasti hintansa väärti, ja vaikken aiemmin tuntenut Autodude liikettä, toimitus pelasi h...Mikko juhani R 29.5.2026
2
0
- Pesuri vastasi odotuksia, mutta vaahdotin jättää paljon toivomisen varaa vrt. vanha puuilon vaahdotin.Mikko O 7.4.2026
0
0
- Hyvä pesuri ollut kaikin puolin! Entinen oli Kärcher K5, ero on kuin yöllä ja päivällä. Onhan tuo Kränzle tietysti puolet kalliimpikin että ei sinääns...Juha petteri K 7.4.2026
0
0
- Tietoinen hankinta koska Kränzle. Ihan 5/5Jani K 2.4.2026
1
0
- Todella laadukas tuote 👌J R 2.1.2026
1
0
- Hyvä pesuriMikko tuomas eerikki K 22.10.2025
0
0
- Laadukas vermeTuomas M 24.7.2024
0
0
- Kaksi konetta testattu ja ensimmäinen jumitti heti käynnistettäessä. Vaihto uuteen ja uusi toimi 30 ...Miika A 1.5.2024
0
0
Autodude: Hei! Pahoittelemme, että toimittamamme tuotteen ka...
Usein kysytyt kysymykset
Jos kiinnostuit jälleenmyynnistä, soita!
075 328 5826 / Aaron Aulakoski
Pikaliittimillä varustettu, erinomainen pesuri vaativaan käyttöön. Useitten pesuritestien priimus. Taattua saksalaista laatua.
UUSIN HD QC 10/122 -MALLI!! Pesurissa mm. pikaliitin suihkuputken ja pistoolikahvan välissä, sekä kiertymisen estävä, pyörivä liitin letkussa. Uudessa mallissa esim. vaahdottimeen sopiva adapteri on ERGO-adapteri.
Kränzle 10 / 122 TS on päivittäiseen ammattikäyttöön suunniteltu pesuri, joka on varustettu mm. pikaliittimillä, kiertymisen estävällä pyörivällä liittimellä paineletkussa sekä erinomaisilla pesuominaisuuksilla. Lisäksi pesurista löytyy huippukätevä Total Stop-järjestelmä, joka sammuttaa pesurin, kun liipaisin vapautetaan. Tämä pidentää pesurin käyttöikää ja vähentää meteliä. Kompakti koko varmistaa helpon liikuteltavuuden ja säilytettävyyden. 10 / 122 TS sisältää kaiken tarvittavan, muttei mitään turhaa. Messinkinen pumpun pääty, ruostumattomasta teräksestä valmistetut keraamipinnotteiset männät sekä induktiomoottori ovat vain muutamia ominaisuuksia, jotka kertovat Kränzlen laadusta.
10 / 122 TS-mallin erona "normaaliin" 10 / 122-malliin on siitä löytyvä täyspysäytys-järjestelmä (Total Stop), joka sammuttaa moottorin heti kun liipaisin vapautetaan. Kun liipaisinta painetaan uudelleen, moottori käynnistyy välittömästi. Moottori ja pumppu ovat käynnissä vain kun niitä todella tarvitaan, joten moottorin kuluminen ja melu vähenevät. Lisäksi pesurissa on kuivakäyntivarmistus, ohituskäyttö ja mahdollisuus paineensäätöön pestävän kohteen mukaan. Korroosiovapaa rakenne takaa helpon ja turvallisen säilytyksen.
Toimitussisältö (Normaali toimitussisältö)
- Kränzle HD 10/122 TS QC Painepesuri
- 10 m teräspunosletku
- Korkeapainepistooli
- Suihkuputki kiinteällä 20° viuhkalla
- Suihkuputki turbo-suuttimella
Toimitussisältö (Dr Dirt G3 -pesuainevaahdotin)
- Kuten yllä, mutta lisäksi
- Foam Lance Dr Dirt G3 -pesuainevaahdotin (sis. adapterin)
Toimitussisältö (Painepesuri + Vaahdotussetti)
- Perus toimitussisältö
- Foam Lance Dr Dirt G3 -pesuainevaahdotin (sis. adapterin)
- Foam Lance Dr Dirt Varapullo
- Esipesuaine King Carthur Control Snow Foam, 5000 ml
- Liuotinpesuaine King Carthur Total Snow Foam, 5000 ml
- Vaahdotettava Suoja-aine King Carthur QuickCoat
Toimitussisältö (Painepesuri + Lisävarustesetti)
- Pesurin perus toimitussisältö
- Lyhyt suihkukahva Dr Dirt Pressure Gun
- Suihkuputki Dr Dirt Magic Wand (suuttimet sopivat myös suoraan lyhyen kahvan päähän)
- Pesuainevaahdotin Dr Dirt PROFESSIONAL
- Vaahdottimen varapullo
- Esipesuaine King Carthur Control Snow Foam, 5000 ml
- Liuotinpesuaine King Carthur Total Snow Foam, 5000 ml
- Vaahdotettava Suoja-aine King Carthur QuickCoat
Ominaisuudet
- Tuote: Painepesuri Kränzle HD 10/122 TS
- Työstöpaine: Portaattomasti säädettävä, 30-120 bar
- Maks. sallittu ylipaine: 135 bar
- Veden virtaus: 10 l/min (600 l/h)
- Moottorin kierrosluku: 2800 rpm
- Syöttöveden maks. lämpötila: 60 °C
- Sähköliitäntä: 230 V, 11 A
- Mitat (Pituus x Leveys x Korkeus): 440 x 200 x 330 mm
- Paino varusteineen: 23 kg
- Varusteet: 10 m teräsvahvistettu korkeapaineletku, pesukahva, suihkuputki, suutin
- HUOM! Pikaliitinadapterin kanssa kannattaa vamistaa, että liitin lukittuu kunnolla, ettei suihkuputki tai vaahdotin lennä auton kylkeen.
- Takuu: Yksityiskäytössä 24 kk, yrityskäytössä 12 kk
Ohjeet
HUOM! Valmistajan käyttöohjeesta poiketen uudessa versiossa öljymäärän tarkastus tapahtuu painemittarin vieressä sijaitsevalla mittatikulla.

Varoitusetiketin tietoja:
GHS05





