Painepesuri NILFISK E 145.4-9 X-TRA
Aktiiviseen käyttöön suunniteltu tehokas, kotitalouksille suunnattu painepesuri, joka suoriutuu vaativistakin pesutehtävistä. Laadukas ja kestävä alumiinipumppu ja hiljainen induktiomoottori takaavat käyttömukavuuden. Vedentuotto 8.3l/min.
Valitse haluamasi vaihtoehto:
369,90 €
454,90 €
Ostaneiden Asiakkaiden Kommentit
4.0
5 arvostelun perusteella- Edellisen mallin (E145.3) omistaneena uskalsin tämän mallin näkemättä ostaa. Suurin pettymys oli paineletku (vanhassa mallissa kuminen vahvistetttu Ul...Rami P 15.4.2025
0
0
- Aikaisempaan Nilfiskin painepesuriin verrattuna pettymys. Tässä korkeapaineletku on vahvistamaton muovinen jäykkä letku jo menee jatkuvasti kiepille j...J L 1.4.2025
0
0
- Huoletonta käyttöä! Sopiva paine autojen pesuun. Vaahdotin parempi kuin aiempi malli.Jani S 4.4.2024
0
0
Usein kysytyt kysymykset
Jos kiinnostuit jälleenmyynnistä, soita!
075 328 5826 / Aaron Aulakoski
Aktiiviseen käyttöön suunniteltu tehokas, kotitalouksille suunnattu painepesuri, joka suoriutuu vaativistakin pesutehtävistä. Laadukas ja kestävä alumiinipumppu ja hiljainen induktiomoottori takaavat käyttömukavuuden. Vedentuotto 8.3l/min.
Nilfisk E 145.4-9 X-TRA on tehokas, pitkäikäinen ja hiljainen painepesuri aktiivisille kotitalouksille. Pesuteholtaan erinomainen E 145.4-9 X-TRA soveltuu niin herkkien ja pehmeiden kuin kovienkin materiaalien puhdistukseen, ja pesuri puhdistaa hellävaraisesti, mutta tehokkaasti myös pinttyneen lian. Näinpä sitä voidaankin hyödyntää käytännössä kaikissa kotona suoritettavissa pesutehtävissä aina ajoneuvon pesusta pation tai terassikalusteiden puhdistukseen. Painepesurin tehokkuudesta kertoo mm. pesutehoindeksi 50 m²/h, joka on kokoluokkansa huipputasoa. Lisäksi pesurista löytyy automaattinen käynnistys-/pysäytysjärjestelmä ja pitkä (9 m) paineletku sekä yhdellä kädellä käytettävä letkukela.
Moottorin integroitu kumijousitus vähentää melua, joten tämä pesuri toimii hyvänä kumppanina myös tiheään asutetuilla taajama-alueilla, joissa naapurit eivät voi välttyä melulta. Nilfiskille tuttuun tapaan E 145.4-9 X-TRA on varustettu luotettavalla itseimevällä metallipumpulla, joten pesussa voidaan hyödyntää myös paineistamatonta vettä, kuten sadevettä (vaatii lisäsuodattimen). Tämän ansiosta pesuri onkin kotitalouksien lisäksi hyvä valinta esimerkiksi kesämökille tai muihin kohteisiin, joissa juoksevaa vettä ei ole saatavilla.
Jämäkän rakenteensa ja alhaisen painopisteen ansiosta pesuri on tukeva käyttää ja pysyy hyvin pystyssä. 9 metrin mittainen paineletku on taipuisa, mikä helpottaa pesutöitä huomattavasti, sillä joustava rakenne estää letkun kiertymisen. Painepesurissa on myös kätevä kuljetusvaunu teleskooppisella kahvalla, joten sitä on helppo siirrellä paikasta toiseen ja varastointi onnistuu pieneenkin tilaan. Pesurin vakiovarustukseen kuuluu integroitu letkukela, kaksi pesusuutinta sekä pesuainevaahdotin. Siitä löytyy käyttöä mukavoittavat Click&Clean-pikaliittimet, jotka tekevät lisävarusteiden kiinnittämisestä ja irrottamisesta helppoa, vaivatonta ja nopeaa.
Toimitussisältö
- Nilfisk E 145.4-9 X-TRA
- Korkeapaineletku, 9 m
- Click&Clean Rough-suutin (Powerspeed)
- Click&Clean Tornado CC-suutin
- Click&Clean-pesuainepullo
- Click&Clean suihkuputki jatkolla
- G4 suihkuvarsi
- Puhdistustyökalu
Toimitussisältö (Pesuri + Vaahdotin)
- Kuten yllä, mutta lisäksi
- Pesuainevaahdotin Dr Dirt G3 (sis. adapterin)
Toimitussisältö (Pesuri + Vaahdotussetti)
- Kuten yllä, mutta lisäksi
- Pesuainevaahdotin Dr Dirt Foam Lance G3 (sis. adapterin)
- Pesuainevaahdottimen varapullo Dr Dirt (0.7 ltr)
- Esipesuaine King Carthur Control Snow Foam, 5000 ml
- Liuotinpesuaine King Carthur Total Snow Foam, 5000 ml
- Vaahdotettava Suoja-aine King Carthur QuickCoat, 500 ml
Ominaisuudet
- Enimmäispaine: 145 bar
- Pesuteho: 50 m²/h
- Tukeva, pitkään kestävä rakenne: metallinen pumppu ja vankkatekoinen induktiomoottori
- Automaattinen Start&Stop
- Painopiste alhaalla, pesuri pysyy hyvin pystyssä
- 9 metrin paineletku ja yhdellä kädellä käytettävä letkukela
- Teleskooppikahva, vakaa ja vankkatekoinen alumiiniputki
- Virtajohdon, suuttimien, suihkuputken ja muiden lisävarusteiden säilytyspaikat painepesurissa
- "Click&Clean" - Helppo ja nopea suuttimien vaihto
- Helposti siirreltävä - Vaunurakenne
Tekniset tiedot
- Merkki ja malli: Nilfisk E 145.4-9 X-TRA
- Käyttötarkoitus: Autojen ja kotitalouden pintojen puhdistus
- Moottorin nimellisteho: 2100 W
- Enimmäispaine: 145 bar
- Vadentuotto: 8.3 l / min (500 l / h)
- Tuloveden korkein lämpötila: 40°C
- Paineletkun pituus: 9 m
- Virtajohdon pituus: 5 m
- Mitat: 395 x 345 x 900 mm (Pituus x Leveys x Korkeus)
- Paino: 18.6 kg
- Takuu: 24 kk
Varoitusetiketin tietoja:
GHS05




