Vahanlevitin KING CARTHUR Soft Finger Mitt
Laadukas, käsinommeltu vahanlevitin, joka tekee vahan levittämisestä entistä vaivattomampaa! Pehmeä materiaali ei naarmuta käsiteltävää pintaa.
Valitse haluamasi vaihtoehto:
6,90 €
9,90 €
19,90 €
Ostaneiden Asiakkaiden Kommentit
4.1
483 arvostelun perusteella- Tosi hyväRosa saara katriina M 7.5.2026
0
0
- Hyvä vahanlevitin, helpottaa rajapintojen vahaustaM N 28.7.2025
0
0
- Erinomainen vanteiden vahaukseenTomas B 4.6.2025
0
0
- Ei muista kokemusta, mutta tällä oli näppärä levittää ja sai tarkasti levitettyä reunoissa/kulmissa.Matti L 9.5.2025
0
0
- hyvä vahalevitinMatias H 28.3.2025
0
0
- Paha sanoakku oli hukkunu matkan varrell :/Jami K 27.4.2024
0
0
Autodude: Hei! Pahoittelut tästä! Siinä on täytynyt käydä p... - Hyvä, tilasin jo uuden satsin.Kim R 19.9.2023
0
0
- Voisi olla paksumpaa materiaalia, hyvä muotoSami L 19.7.2023
0
0
- Hyvin leviää vaha näillä, näppärästi kavennettu kärki yltää hiukan syvemmällekin vahapurkkiin.Marko R 20.6.2023
0
0
- Näillä oli helppo levittää colliniten autovaha. Eikä levitin mennyt puhkikaan.J A 27.4.2023
0
0
Usein kysytyt kysymykset
Jos kiinnostuit jälleenmyynnistä, soita!
075 328 5826 / Aaron Aulakoski
Laadukas, käsinommeltu vahanlevitin, joka tekee vahan levittämisestä entistä vaivattomampaa! Pehmeä materiaali ei naarmuta käsiteltävää pintaa.
King Carthurin Finger Mitt on todella kätevä vahanlevitin, joka innovatiivinen muotoilu helpottaa vahan levittämistä huomattavasti tehden työskentelystä myös ergonomisempaa. Levittimen muotoilu mahdollistaa myös vahan annostelun suoraan vahapurkista. Finger Mitt:n pinta on huomattavasti pehmeämpi, kuin perinteisten vahanlevittimien ja näin ollen se on myös paljon hellävaraisempi käsiteltävälle pinnalle. Vaha pysyy levittimen ja työstettävän pinnan välissä eikä imeydy kokonaan levittimeen, jolloin myös vahaa saadaan käytettyä säästeliäämmin. Levitin antaa hyvän sormituntuman pintaan ja sen avulla on helppo käydä läpi hankalammatkin paikat. Finger Mitt on parhaimmillaan kiinteiden kovavahojen kanssa, ja sitä voidaan käyttää oman maun mukaan joko neljän tai kolmen sormen päälle.

"King Carthurin tuotekehitys tähtää yhteen ainoaan määränpäähän: Oli kyseessä sitten kestopinnoite, pieni harja tai mitä tahansa näiden väliltä, on KC:n tuotteiden oltava sarjassaan ehdotonta kärkeä. Valmistajan valikoima kattaa niin pesu- ja puhdistusaineet kuin kiillotus- ja suojatuotteet sekä erilaiset tarvikkeet. Merkki tunnetaankin äärimmäisen laadukkaista ja suorituskykyisistä autonhoitotuotteista, jotka soveltuvat niin päivittäiseen ammattikäyttöön kuin koti- ja harrastuskäyttöönkin. Aineiden teho ja muut ominaisuudet eivät jätä kokenuttakaan käyttäjää kylmäksi. Valitessasi King Carthurin tiedät saavasi parhaan suorituskyvyn ja laadun jokaisessa kategoriassa."
Ominaisuudet
- Tuote: Vahanlevitin King Carthur Soft FingerMitt
- Käytetään: Vahan levittämiseen
- Pakkauskoot: Saatavilla 1, 2, 4 ja 10 kpl erissä
- Konepestävä 40°C
- Levitin ei putoa käsistä







